top of page

פסטיבל בין שמיים לארץ 2022
23-25 אוגוסט | כ"ו-כ"ח אב תשפ"ב

כניסה ללא תשלום

בשיתוף רשות הצעירים בעיריית ירושלים

יואב בן-משה

באחד השיטוטים שלי בשכונה, ראיתי ארון חשמל. האינטואיציה הובילה אותי למדוד אותו ולבנות רפליקה שלו. זוהי מחווה שלי לידע, לסוד הנשגב שניצב מעבר לדלת הארון שעליה כתוב ״סכנת מוות״.

 

מוזיקה: The Touch of Your Lips (מגע שפתייך) מאת ריי נובל (1936). ביצוע והסבר של ביל אוונס מתוך ראיון שערכה איתו מריאן מקפרטלנד בתכנית הרדיו שלה ב-1977.

צילום: יואב בן משה

ארון החשמל

דבר האוצרות

במת הסטודנטיות.ים עוסקת השנה ב״מרחב מופקר״ - מארג של עבודות אינטרדיספלינריות, המוצבות במרחב הציבורי ובעצם כך מציעות נקודות מבט חדשות על המוכר והמובן מאליו.

 

המחשבה על שמיטה והפקרות היא הזמנה להרחיב את הבמה והגבולות בפסטיבל שעיקרו מחול, להביא ״יבול נוכרי״ לשדה. 

הזמנו אמנים ואמניות ממדיומים שונים- סאונד, וידאו, פרפורמנס, אמנות פלסטית ומחול.

בתוך הלך הרוח המופקר בחרנו לערוך את במת הסטודנטיות.ים במרחבים השונים של מתחם הפרסה- חללים נטושים, חדרי מדרגות שאינם בשימוש, פינות חבויות, חללי מעבר- לקחת את המופקר לכלל ולהפיח בו חיים אחרים-  למצוא יופי ועניין בהתבוננות ב"שדה" הבלתי מעושה.

 

החלל זוכה לגלגול חיים חדש לרגע, בו היוצרות.ים מצביעות.ים לנו על החדש המונח בתוך הישן- במקום בו הסדרים מפתיעים אותנו, במקום בו התוכן המופיע בלתי מבוקר, היוצרות.ים הן.ם אלו שמראים ומראות לנו איזו דרך ישנה לאינטימיות עם החומר הדומם או החי.

 

תמר בנימיני, תמה קסטל

יותם דור

תפילה לכל האובייקטים המושלכים לצד הדרך, לכל החומרים החד פעמיים והזמניים, שיועדו לשימוש אחד.

 

יותם דור הוא יוצר ירושלמי המתעסק בין היתר במוסיקה אלקטרונית, סטודנט במוסררה, במחלקה למוסיקה חדשה. עוסק במשבר האקלים ביצירה ובחיים האישיים ודרך שימוש בחומרים ממוחזרים משמיע את קולם של האובייקטים הזמניים.

Prayer for the wellbeing of the temporary objects

מארה יעבץ

אינסטליישן, וידאו-ארט בשילוב דימויים פלסטיים.


אף פעם לא ידעתי לדבר על הילדות שלי. היו בה צדדים ברורים, מוכרים, וצדדים אחרים, מעורפלים, מלאים בסתירות ושאלות שלא ידעתי ממי אוכל לקבל עליהם תשובה. נמנעתי מלדבר, מהפחד שמה שאני זוכרת לא באמת קרה. לאט לאט פשוט שכחתי. הזכרונות התחילו להציף אותי אחרי שמונה שנים. התחלתי לחשוב שאולי טראומות ילדות עובדות ככה על הזיכרון. מפוררות את כולו, פורמות את כל החוטים, ואז סורגות מחדש בלי עקביות או דפוסים. יוצרות אריג פסיפס לא הגיוני, בנוי עובדות מוצקות.

 

מארה יעבץ היא סטודנטית שנה ג בבית הספר לתיאטרון חזותי.

ערב של שושנים

תכנית הסטודנטים.ות

הפסטיבל השנתי של בין שמיים לארץ מתקיים זו השנה ה-14. מוזמנים!

מרחב מופקר

נעמה אזרחי

סולו המתאר מתח בין הרצון לעצמאות וליצירת זהות לבין הרצון לחזור שוב אל תוך המוכר, המוגן והעוטף. להתמזג בתוכו עד שכל הגבולות נהיים מטושטשים. אני מנסה להיאחז במשהו שאי אפשר להיאחז בו, יש בי געגוע למשהו שכבר לא קיים. לבסוף אני נעמדת לבדי אל מול העולם. מגלה את עצמי במלואי.

 

מוזיקה מקורית: November\colleen

ארט ותאורה: נועה אלרן

פרפורמנס: נעמה אזרחי


נעמה, רקדנית ויוצרת בתחילת דרכה, בוגרת טרייה של האקדמיה למוסיקה ולמחול, בה השתתפה גם במסלול לכוריאוגרפיה. מלמדת קפוארה לילדים. אוהבת לרקוד, ליצור, להתבונן בחיי היומיום ולמצוא את האמנותי שבהם.

צילום: נויה אנטמן רון

צירי גדילה

עומר תמיר